Platforma “Jsme to my” vznikla pod záštitou Nadace OSF Praha na popud neziskových organizací a odborníků věnujících se tématice migrace. Naším cílem je vytvořit prostor – online i offline – kde se bude nejen o migraci, ale i o dalších tématech s ní spojených rozumně a kultivovaně diskutovat.

Soustředíme se na podporu několika konkrétních oblastí, které se zaměřují na práci s veřejností a osvětu v rámci tématu migrace, uprchlictví a otevřené společnosti. Spolupracujeme s mnoha dalšími organizacemi, jednotlivci i firmami.

 

Co konkrétně děláme?

1) online platormu jsmetomy.cz a také facebookovou stránku.
Na našem webu a facebooku najdete informační materiály, zajímavé akce i reakce na aktuální dění v oblasti migrace.

2) Informační kampaň
Coming soon! Sledujete naše profily na sociálních sítích.

3) Mediální práce a podpora novinářů
Migrace není jednoduché téma a není ani jednoduché o něm psát a točit, zvláště v situaci, kdy máme v Česku jenom velmi omezenou možnost mluvit se samotnými migranty a uprchlíky. Proto novinářům nabízíme informační servis, zprostředkování kontaktů na spolehlivé odborníky a školení v oblasti psaní o migraci a souvisejících tématech.

4) pořádání debat, diskuzí a promítání i ve vašem městě
Chceme spolu mluvit, zajímá nás, co se děje v různých koutech ČR, jakým problémům čelí různí lidé a co si myslí, čeho se bojí, co je štve. Pořádáme série diskuzí po celé ČR, do kterých se může zapojit každý. Více informací najdete tady.