together

Kampaň Organizace spojených národů Together

Generální tajemník OSN Pan Ki-mun zahájil v prosinci 2016 kampaň Together (Společně) s cílem čelit rostoucí xenofobii a diskriminaci uprchlíků a migrantů. Ke kampani se přidaly členské státy OSN, firmy a nevládní organizace. Záměrem je odbourat předsudky o migrantech a zprostředkovávat kontakty mezi hostitelskými komunitami a uprchlíky a migranty. Kampaň bude trvat do konce roku 2018, kdy se předpokládá přijetí Globálního paktu o uprchlících a migrantech. V průběhu celé této doby bude přinášet informace o ekonomickém, kulturním i společenském přínosu uprchlíků a migrantů, a vyvracet dezinformace, které se o nich šíří.

4 cíle kampaně TOGETHER:

1. Vytvořit koalici agentur OSN, členských států, soukromé sféry a občanské společnosti, která bude společně postupovat proti narůstající xenofobii.

2. Podněcovat konkrétní kroky na podporu nediskriminace a přijetí uprchlíků a migrantů.

3. Upozornit na výhody migrace pro ekonomiky i společnosti a zároveň reagovat na legitimní obavy lidí v hostitelských zemích.

4. Podněcovat empatii a zlidštit veřejnou debatu. Vytvořit platformu pro sdílení příběhů migrantů a uprchlíků, kteří si udělali dobré jméno, a hostitelských společenství, pro které bylo začlenění uprchlíků a migrantů přínosem.

Jak se zapojit? Nejjednodušším způsobem je přidat se ke konverzaci na sociálních sítích pod hashtagem #JoinTogether. OSN též nabízí ke sdílení videa vyzývající k solidaritě s uprchlíky a migranty.

 

V krátké upoutávce na kampaň Together hovoří diplomaté OSN a nigerijská spisovatelka Chimamamnda Ngozi Adichie o situaci uprchlíků a potřebě jim pomáhat.

 

Bývalý fotbalisté Raul Gonzalez (Real Madrid) a David Villa (FC Barcelona) vysvětlují, proč je diverzita a vzájemný respekt tolik důležitý ve fotbale. V nejvyšší španělské fotbalové lize, La Liga, hraje 479 migrantů z 44 různých zemí.

 

Informační centrum OSN v Praze přeložilo video kampaně #WithRefugees, partnerské kampaně Together. V krátkém spotu uprchlíci mluví o změně, kterou prožili po odchodu ze země původu.

Odpovědět

Již 1122 lidí s námi souhlasí