debata

Chcete uspořádat besedu na téma migrace, uprchlictví nebo interkulturní soužití a nevíte jak na to?

Připravii jsme pro vás další zajímavý seminář pro organizátory dne 8. března 2017 od 13h do 18h na Praze 3. Dozvíte se zde informace k současné uprchlické situaci u nás a ve světě a tipy na aktuální zdroje informací. Vysvětlíme vám základy mediální komunikace a spolupráce s novináři. Zaměříme se i na problematiku islamofobie v ČR a na to, proč je kritická debata o islámu potřebná. Poradíme vám také jak facilitovat nestejnorodou skupinu lidí a jak při něm podporovat otevřenou, vstřícnou a nenásilnou komunikaci.

  • Kdy? 8. března 2017 od 13 do 18h
  • Kde? Diakonie ČCE – poradna Lifetool, Prokopova 4, Praha 3 – Žižkov (vchod z průjezdu)

 

Program:

  • Magda Faltová, SIMI – Azyl a migrace – situace v České republice a v Evropě v současném kontextu; kde hledat zajímavé a objektivní zdroje informací; jaké jsou problémy, které migranti v ČR řeší.
  • Bronislav Ostřanský, Islamofobie po česku – východiska, projevy i paradoxy – proč islám vyvolává v ČR tolik emocí a čím je český odpor proti muslimům specifický; proč je kritická debata o islámu tolik potřebná – a přesto zde chybí?
  • Marie Heřmanová, OSF – Novináři vs. uprchlíci – vysvětlení základů mediální komunikace – kdy komunikovat a kdy ne a na co se připravit; jaké jsou nejčastěji kladené otázky; jak dostat novináře na svojí stranu a co jim nabídnout.
  • František Cihlář, SIMIJak organizovat besedy a interkulturní setkání – základy pořádání besed a jejich hlavní úskalí; pravidla facilitování nestejnorodé skupiny lidí a jak při něm podporovat otevřenou, vstřícnou a nenásilnou komunikaci.
  • Diskuse

 

Registrace:

Zájemce prosíme o registraci prostřednictvím ONLINE FORMULÁŘE či na emailu dederova@refug.cz. Dotazy směřujte na uvedený email či tel. 603839076 (Kateřina Dederová, SIMI). Účast na semináři je zdarma, občerstvení je zajištěno. Informace také na www.migrace.com.

Odpovědět

Již 1165 lidí s námi souhlasí